CHOPN a oxygenoterapie

Oxygenoterapie (kyslíková terapie)

Oxygenoterapie se provádí pomocí kyslíkového koncentrátoru, což je speciální dýchací přístroj, který přivádí čistý kyslík v co nejvyšší koncentraci (až 93 %) přímo k Vašemu dýchacímu ústrojí, tedy až pod nos.


Kyslíková terapie je velmi příjemná a pro celkové fungování organismu v mnoha ohledech prospěšná. Nejste-li si touto terapií jisti, můžete se poradit se svým lékařem, obecně je ale inhalace kyslíku označována za velmi bezpečnou a dosti účinnou terapii.


Léčbu kyslíkovou terapií neboli oxygenotrapii lze nasadit v kterémkoliv stádiu onemocnění CHOPN, ale je také výborná jako prevence, a to nejen proti CHOPN!


UPOZORNĚNÍ: Při pokročilém stádiu nemoci se o využití kyslíkové terapii poraďte se svým ošetřujícím lékařem, který vám doporučí vhodný způsob podání a průtok kyslíku v litrech za minutu.

Nedostatek kyslíku

Kyslík je základem života. Okysličenou krev potřebují všechny orgány a části těla.


Jaká je příčina nedostatku kyslíku v našem těle? Nedostatečné množství kyslíku v organismu mívá příčinu v jeho nedostatku ve vdechovaném vzduchu (nevětrané místnosti, znečištěné ovzduší, kouření). Také téměř všichni špatně dýcháme - nadechujeme mělce, povrchně. Omezení přívodu kyslíku v těle může být způsobeno také nedostatečným pohybem, sezením u televize či v kanceláři, přejídáním, apod.


Nedostatek kyslíku v lidském těle je také vyvolán jeho nadměrnou spotřebou při stresu. Dalším důležitým faktorem je opotřebování organismu věkem. Už od zralého mládí dochází k postupnému snižování parciálního tlaku kyslíku v krvi a ve tkáních. Důsledkem je zvýšená náchylnost k únavě, snížená imunita, zvýšená náchylnost k virovým onemocněním, z nichž nejznámější je chřipka. 


Co s tím vším můžete dělat? Pravidelně zvýšit přívod kyslíku. Oxygenoterapie je ideálním řešením.

Oxygenoterapie - léčba CHOPN
Léčba CHOPN kyslíkovou terapií

Výhody oxygenoterapie 

OXYGENOTERAPIE účinně pomáhá bojovat s:

 • depresemi
 • únavou
 • nespavostí
 • migrénami
 • dušností
 • oslabenou imunitou
 • stárnutím
 • astmatem
 • CHOPN
 • nedostatkem energie
 • špatnou pamětí
 • psychickými problémy


Vdechování kyslíku vám pomůže také při obnově buněk, při bronchitidě, ischémii a při léčbě či prevencí proti spoustě dalších nemocí.


Kyslíkovou terapii lze brát také jako ozdravující a člověku velmi prospěšnou relaxaci.


Kyslíková terapie nemusí být „jen“ o inhalaci kyslíku, ale také o posílení fyzické a duševní rovnováhy.

Jak na kyslíkovou terapii doma

Jaké máte tedy možnosti OXYGENOTERAPIE?


Pro domácí léčbu si lze kyslíkový koncentrátor (dýchací přístroj) zakoupit nebo také zapůjčit. Kyslíkovou inhalaci (oxygenoterapii) si také sami můžete vyzkoušet návštěvou specializovaných studií, kde vám k inhalaci navíc navodí příjemnou atmosféru.


Mezi přední prodejce koncentrátorů kyslíku v České republice i na Slovensku patří firma Kyslík pro život, s.r.o., která nabízí největší výběr přístrojů a v porovnání s ostatními prodejci, za nejvýhodnější ceny. Zároveň Vám také pomohou s výběrem přístroje, který bude pro Vás či Vaše blízké nejvhodnější. Můžete navštívit web prodejce na: kyslikove-koncentratory.eu.


Máte-li zájem o více informací o přenosných kyslíkových koncentrátorech na baterii, navštivte stránky www.prenosny-kyslik.eu, které jsou přímo věnovány přenosným kyslíkovým koncentrátorům. Naleznete zde spoustu informací i srovnání.

Kyslíkový koncentrátor si také můžete zapůjčit a vyzkoušet si tak velmi levně, jak Vám vyhovuje. Také pokud potřebujete přísun kyslíku jen krátkodobě, je zapůjčení nejlepší volbou. Největší půjčovnu provozuje opět firma Kyslík pro život, s.r.o., kde Vám zajistí doručení přístroje až k Vám domů, včetně jeho zpětného vyzvednutí. Stránky půjčovny kyslíkových koncentrátorů naleznete zde: pujcovna-kysliku.cz.UPOZORNĚNÍ: Inhalace kyslíku se nedoporučuje při epilepsii, krátce po transplantaci orgánů, zvýšené činnosti štítné žlázy, pokročilé ateroskleróze, odlupování sítnice, zeleném zákalu, hnisavé sinusitidě, pokročilém vředovém onemocnění žaludku.

Kyslíkový koncentrátor a CHOPN